Filma Es un Jumprava

Izvelieties albumu

previous next
 

24Jumprava ir latviešu mūzikas grupa, kuras sastāvā ir Aigars Grāvers, Aigars Krēsla, Aigars Grauba un Ainārs Ašmanis. Jumprava jau kopš 1980. gadiem ir bijusi un joprojām ir viena no populārākajām grupām Latvijā. Tā nenoliedzami ar lieliem burtiem ir ierakstījusi savu vārdu Latvijas populārās mūzikas vēsturē.  Jumprava ir vienīgā no Latvijas populārās mūzikas grupām, kurai ir izdevies trīs reizes uzvarēt prestižajā Mikrofona dziesmu aptaujā ar dziesmām “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā” laika posmā no 1990. līdz 1992. gadam.

Grupu 1984. gada aprīlī izveidoja Ainārs Ašmanis, Māris Jurjāns, Ainars Vilde un Antonija Breidaka, bet vasarā tai pievienojās Hermanis Kaminskis, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis un Aigars Grāvers. Savas pastāvēšanas laikā grupa ir izdevusi 6 albumus un 6 dziesmu izlases.

2014. gadā grupai Jumprava aprit 30 gadu kopš tās pastāvēšanas. Šo jubileju ir iecerēts atzīmēt ar vairāku pasākumu kopumu visa gada garumā:

Savas pastāvēšanas laikā grupa Jumprava vienmēr ir pārsteigusi savus klausītājus ar unikāliem un inovatīviem izteiksmes veidiem, radošajiem un tehniskajiem risinājumiem. Tādēļ viens no unikālākajiem projektiem ir dokumentāla kinofilma „Es un Jumprava”.

Filma „Es un Jumprava” ir dokumentāls stāsts par unikālu fanu kustību cauri gadu desmitiem, piedzīvojot gan ekonomiskās sistēmas maiņu, gan pašas fanošanas koncepta pārvērtības – no piepelnīšanās ar pārrakstītu kasešu pārdošanu līdz YouTube un spotify ērai. Netradicionāla biogrāfija, kas sagaidot „Jumpravas” trīsdesmito dzimšanas dienu, ļaus vēsturi izstāstīt pašiem faniem, akcentējot nevis faktus, bet mūzikas un konkrētu dziesmu lomu viņu dzīvē.

Katru filmas stāstnieku, Jumpravas fanu, sastapsim vietā, kas viņam asociējas ar kādu īpašu notikumu. Tā ceļosim un vēlreiz uz ekrāna izdzīvosim fanu stāstus – no lauku kluba diskotēkas, kur pirms 20 gadiem piedzīvota neaizmirstama „prižimalkina” deja „Vēlreiz” pavadībā; koncerta Sporta manēžā, kura iespaidā Ineta vēlāk arī savam dēlam devusi vārdu Aigars; Centrāltirgus, kur agrāk nelegālo ierakstu pārdošana bija labs bizness aktīvam fanam; VEF rūpnīcas teritorijas, kur vasarā nopelnītais, tika tērēts koncertu apmeklēšanai līdz pat cietumam „Baltais gulbis”, kur kāda dziesma tika dungota mazliet biežāk kā pārējās. Filmas stāstījumu veidos fani un viņu savāktie koncertieraksti, klipi, fotogrāfijas un arī labi noglabātas vēstules.

Projekta vadītājs ir talantīgais režisors un vienlaicīgi arī grupas Jumprava dalībnieks Aigars Grauba. Režisore Ilze Šņore. Projekta veidošanas periods ir 2013. gada septembris – 2014. gada decembris.

 

 
 
previous next
X